Merhaba; bu makalemizde Google Ads’nin avantajları nelerdir? Google Ads ile Çevrimiçi reklamlarını nasıl yönetebiliriz bu konu üzerinde çalışmalar yapacağız.

Hizmetlerimizi veya ürünlerimizi satışa çıkartabilmemiz için şüphesiz Google Ads ile yakından veya uzaktan bir duyum almışızdır. Bazılarımız kullanmış bazılarımız ise kullanmayı planlamışızdır.

Doğru bir planlama ve reklam stratejiler ile Google Ads’nin birçok avantajlarını görebilirsiniz. Peki, Google Ads’nin bizlere yararları nelerdir?

Google Ads’nin Bizlere Avantajları Nelerdir?

  • Google Ads vermiş olduğumuz paranın nereye gittiğini ölçmemizi sağlar.
  • Çevrim içi reklamlardır. Online olarak reklamlarımızı yönetmemizi sağlar.
  • İstenilen anda başlatılarak istenilen anda reklamları durdurmamızı sağlar.
  • Google Ads ile bütçemizi kontrol etmemizi sağlar.
  • Reklamlar için minimum bir ödeme sistemi yoktur.
  • Hedef kitlelerimize yönelik olarak reklam vermemizi sağlar.
  • İstemediğimiz hedef kitlesini engelleme yapmamızı sağlar.
  • Reklamların hedeflerine ulaşıp ulaşmadığını ölçme imkânı sağlar.
  • Reklamlarımızı kaç kişinin tıklama yapıp yapmadığı konusunda bizlere bilgiler verir.

Geleneksel reklam modellerinden farklı olarak Google Ads’nin en büyük avantajı vermiş olduğumuz bütçenin nereye gittiği, geri dönüşümlerinin ölçeklendirilmesi gibi avantajları sağlamaktır.

Şimdi bunları tamamen bir örnekleme yaparak konunun daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlama yapalım.

Bir Dil kursunun sahibi olduğunuzu varsayalım ve sizler öğrencilere ulaşmak için broşür bastırdınız bulunduğunuz bölgede dağıtımını yaptırdınız. Sizlere kayıt için kaç kişinin geldiğini burada ölçme yapamazsınız. Belki kayıt için gelen kişi yol üzerinde geçerken gördü geldi. Google Ads ise sizlere yatırım yaptığınız bütçenin ne kadarı geldiğini ölçeklendirme yaparak paranızın nereye gittiğini ölçme yapmanızı sağlar.

Google Ads ile Hedef Kitlenize Ulaşın

Google Ads ile ürünleriniz ya da hizmetleriniz ile arama yapan kullanıcılara çok rahat bir şekilde ulaşım yapabilirsiniz.

Google Ads’nin sağlamış olduğu avantajlardan biridir. İstediğiniz anahtar kelimelerde reklamlarda yerinizi alabilirsiniz. Sizler için önemsiz olan anahtar kelimeleri engelleme yapabilirsiniz.

Google Ads ile Bütçenizi Kontrol Ediniz

Google Ads ile harcamak istediğiniz reklam bütçesini belirleme yaparak. İstediğiniz kadar ödeme yapınız. Girmiş olduğunuz bütçenin dışında ödeme almaz.  Ödemelerinizi reklamların durumuna göre artırma ve duruma göre azaltma yapabilirsiniz.

Reklam Stratejileri Anlık Olarak Değiştirme

Reklam stratejilerinizi anlık olarak değiştirme yapabilirsiniz. Bir reklamınızda satışı hedefleme yaparken diğer bir kampanyanız da potansiyel müşterilerinizi bulma yapabilirsiniz. Her zaman hedef kitlenize yönelik olarak reklamlar vermenizi sağlayabilirsiniz.

Belirli Bölgelere Reklam Verebilirsiniz

Google Ads avantajlarından yine en önemli özelliklerinden biri olan belirli bölgelere reklamlarınızı verebilirsiniz. Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi belirli bir alanlara açarak sadece o konumda yer alan kullanıcılara reklamlarınızı gösterim yaparak bütçenizin boşuna gitmesini engelleme yapabilirsiniz.

Belirli Bir Dili Konuşan Kişilere Reklamlarınızı Hedefleme Yapabilirsiniz

Reklamlarınızda sadece belirli dili konuşan kullanıcılara reklamlarınızı hedefleme yapabilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenize yönelik olarak reklamlarınızı oluşturma yaparak bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Google Ads’nin Avantajı ile Haritalarda Görünür Olun

Birçok işletme Google haritalarında yerini almaktadır. Belki sizin müşterileriniz haritalardan hizmetlerine ulaşım yapmaktadır. O zaman sizde Google Ads avantajlarını kullanarak haritalarda görünür olunuz. Müşterilerinize burada olduğunuzu gösteriniz.

Zamanla Markanızı Öne Çıkaracaksınız

Zaman içerisinde göreceksiniz ki markanızı öne çıkarmış artık insanlar reklamsız web sitelerinizi ziyaret ediyor olacak. Bu sizde heyecan uyandırmadı mı o zaman ne bekliyoruz Google Ads reklamlarının nasıl verildiği öğrenelim

Sonuç;

Google Ads’nin sizlere avantajları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Tabi ki bu avantajların daha fazlası vardır. Google Ads kullanarak ürün ve hizmetlerinizi çok rahat bir şekilde müşterilerinize ulaştırma yapabilirsiniz.